Katalogas
D.U.K

 Kas yra kondicionierius?

 

Suprasti, kaip sukurtas kondicionierius, kai esant 30 laipsnių karščiui atsiranda gaivi vėsa yra nesudėtinga.

 Pasitelkime split – sistemos pavyzdį. Iš mokyklos fizikos kurso žinome - garuojantis skystis pasiglemžia šilumą.

 Jeigu palašinsime spirito arba odekolono ant rankos, galime pajusti šaltį.

 Ir atvirkščiai, garams kondensuojantis išsiskiria šiluma.

Būtent šiuo žinomu principu veikia bet kuri split – sistema. Jos pagrindiniu elementu galima laikyti uždarą varinį vamzdelį. Viena jo dalis yra patalpoje esančioje vidiniame bloke, kita – lauke esančiame išoriniame bloke. Tai ir yra šaldymo kontūras, kuriuo cirkuliuoja freonas. Cirkuliacijos vidiniame bloke metu, freonas virsta dujomis, tokiu būdu jis vėsina patalpas. Išoriniame bloke, freonas vėl virsta skysčiu, atiduodamas šilumos perteklių supančiam orui. Aišku, kad freonas pats savaime niekur neteka, todėl kondicionieriuje yra specialus “siurblys” – kompresorius, kuris šaldymo kontūre sukuria reikalingą spaudimą. Be to, šaldymo kontūro ruožai įrengti aliumininėmis plokštėmis, padedančiomis freonui efektyviau išskirti šilumą ir vėsą su supančiu oru. Šis prietaisas taip ir vadinasi - šiluminis keitiklis. Tam, kad veiksmas vyktų sparčiau, oras pripučiamas ventiliatorių pagalba. Tas pats vyksta ir langiniame kondicionieriuje, tik visi jo mazgai ir agregatai sutalpinti viename korpuse.

 

Prireikus kondicionierių galima naudoti ir šildymui. Tik šiuo atveju šiluma pernešama ne iš patalpos į lauką, o atvirkščiai. Kondicionierius dirbantis patalpos šildymo režime vadinamas šiluminiu siurbliu. Pavasarį arba rudenį, kai lauko temperatūra siekia nuo -5 iki +10 laipsnių šilumos, o šildymas dar (arba jau) atjungtas, kondicionierius, užpildantis patalpą šiluma, suteiks nemažai malonių akimirkų kiekvienam iš mūsų. Tuo tarpu namų žydinio šilumos palaikymas kondicionieriaus dėka ne tik patogus, bet ir ekonomiškai naudingas. Lyginant su tepaliniais radiatoriais ir šiluminiais ventiliatoriais, konvertoriniai kondicionieriai sunaudojus 1kW elektros energijos split - sistema „šiluma- šaldymas“ pagamina 3,6 kW šilumos. Galima teigti, jog kaina elektros energijos apšildant patalpą yra trys kartus žemesnė. Ši ekonomija paaiškinama tuo, jog pirmiausia elektros energija naudojama ne šilumos gamybai, o jos pernešimui į patalpas.

 

 

Oro kondicionierių montavimas, koks jis turi būti?

 

Klimatinio įrenginio montavimas – gana sudėtingas, be specialisto pagalbos neapsieinamas darbas.

 Būtent todėl, bendrovė "TERMOGAMA" siūlo Jums tokią paslaugą : kondicionierių ir kitų klimatinių įrenginių montavimą. Prisiminkite, kad savarankiškas įrenginių montavimas gali turėti nepageidaujamų pasekmių, o nekokybiško montavimo dėka Jūs prarasite prekės garantinį aptarnavimą ir kondicionieriaus taisymas bus mokamas. Kvalifikuotas vedinimo sistemos montavimas vykdomas specialių brangiai kainuojančių įrenginių ir įrankių dėka. Ypač atidžiai reikia sekti kondicionierių montavimo technologiją , veikiančių šiuolaikinio šaldymo freono R410A dėka. Šis gana “kaprizingas“ freonas, reikalauja idealios valcuotų sujungimų germetinės kokybės, ir visiško vakumo sistemoje. Nepasitikėkite montuotojais - savamoksliais, kurie pjauna vamzdžius metalo pjūkleliais. Vario pjuvena net nematoma akiai, patekusi į šaldymo kontūrą gali pakenkti kondicionieriaus „širdžiai“- kompresoriui, kurio pakeitimas sudaro ¾ naujo įrenginio kainos.

 

Patariame: netaupykite pinigų montavimui, turime pabrėžti, kad už kokybę atsakinga ne įmonė - gamintoja, bet įmonė kuri montavo įrangą. Be to, siūlome neatidėlioti kondicionieriaus pirkimo karštos vasaros metui, nes birželį - liepą dažnai atsitinka taip, kad prekės jau tiesiog nebūna, dėl didelės jos paklausos.

 

Jūs nusipirksite ne tą kondicionierių kuris Jums reikalingas, o tą, kuris bus tuo metų pardavime. Be to, karšto laikotarpio metu kondicionieriaus montavimas gali užtrūkti keletą savaičių nuo jo užsakymo. Reikėtų pagalvoti apie įrenginio pirkimą dar prieš būto, ofiso, namo statybas ir jų įrengimo. Šiuo atveju visos tarpblokinės komunikacijos bus paslėptos į anksčiau sienoje padarytus griovelius pirmoje darbo pakopoje, o apdailos pabaigoje vyksta kondicionieriaus montavimas paruoštoje „trasoje“. Tokio „dviejų pakopų“ montažo estetika akivaizdi, jo kainos skirtumas nuo „vienos pakopos“ montažo yra tik 150 litų.

 Sėkmės, Jums pasirinkime ir tikimės, kad savo klimatą Jūs kursite mūsų pagalba!

 

 

Kas yra split - sistema?

 

Split - sistemos tipo kondicionierius padarytas iš išorinio ir vidinio blokų, kurie sujungti elektriniu kabeliu ir variniais vamzdžiais, kuriais cirkuliuoja freonas. Tokios konstrukcijos dėka, triukšmingiausia ir didžiausia kondicionieriaus dalis turinti kompresorių, sumontuota išorėje. Vidinį bloką galima patalpinti į bet kurią patogią vietą, esančia būte arba kabinėte. Split – sistemos pagal vidinį įtaiso tipą yra skirstomos į: sieninius, kasetinius, kanalinius, koloninius, grindinius ir lubinius. Dažnai vienas ir tas pats vidinis blokas gali būti montuojamas tiek ant grindų, tiek ant lubų. Išoriniai visų split - sistemų blokai yra vienodos išvaizdos.

 

 

Ar tiesa, kad oro kondicionierius nesinaudoja lauko oru?

 

Taip, jeigu kalbama apie labiausiai paplitusias buitines split - sistemas, langinius arba grindinius mobilius kondicionierius.Šių kondicionierių tipai tik vėsina ir valo patalpos orą. Iš split - sistemos gryno oro padavimą iš lauko vykdo kanaliniai kondicionieriai, bet jie daug brangesni už įprastus ir jų montavimas sudetingesnis. Kas liečia langinius kondicionierius, tai jie neteikia orą iš lauko, bet „išsiurbia“ iki 10% kambario oro, kuris pakeičiamas oru iš nesandariai uždarytų langų, durų ir t.t.

 

 

Kas yra invertorius?

 

Invertorius - tai elektrinis prietaisas, leidžiantis švelniai reguliuoti kompresoriaus galingumą. Nuo paprasto kondicionieriaus jis skiriasi tuo, kad po išėjimo iš nustatyto temperatūros režimo, kondicionierius su invertoriu neišsijungia, o sumažinęs galingumą, ilgą laiką palaiko reikiamą temperatūrą patalpoje. Inventorinio kondicionieriaus dėka, kondicionierius sukelia mažiau triukšmo. Jo garsas nesukelia nepatogumų, todėl, kad mūsų ausis reaguoja ne į nuolatinį triukšmą, bet į jo šuolius. Jis patogus dar todėl, kad naudoja mažą srovę, tai ypač svarbu kai pastatuose yra naudojamas didelis kiekis kondicionierių su mažo galingumo elektros instaliacijos laidais.

 

Kondicionieriai su invertoriu yra brangesni už įprastą, bet daug ekonomiškesni elektros suvartojimo atžvilgiu, be to, jie ilgiau tarnauja, todėl, kad kompresoriaus susidėvėjimas vyksta tik paleidimo momentu. Taip, kad ilgesnės eksploatacijos metu, kondicionieriaus su inventorium naudojimas gali pasižymėti ekonomiškesniu už paprasto kondicionieriaus naudojimu.

 

 

Kokio aptarnavimo reikalauja kondicionierius?

 
Tam, kad kondicionierius gerai vėsintu orą ir anksčiau laiko nesugęstu, reikia reguliariai (paprastai kartą per mėnesį) valyti filtrus, esančius po vidinio bloko priekinės panėlės gaubtu. Be to, patartina kartą per metus, pavasarį, prieš sezono pradžią, kviesti meistrą valymui, diagnostikai ir freono papildymui. Jeigu reguliariai nevykdyti aptarnavimo paslaugų, gali atsirasti kai kurios problemos eksploatuojant: nemalonus kvapas iš vidinio bloko; drenažo sistemos užsikimšimas; sumažėja kondicionieriaus naudingumo koeficientas dėl užterštumo, garavimo ir kondensatorių blokų; dėl slėgio kritimo freono kontūre mažėja našumas šildymui ir vėsinimui; kompresoriaus gedimas dėl mažo freono kiekio sistemoje. Dėl šių aplinkybių reikia rimtai galvoti apie aptarnavimą iš anksto, tam kad išvengti aukščiau nurodytų nesklandumų.

 

Ar tiesa, kad oro kondicionierius gali ne tik vėsinti, bet ir apšildyti patalpą?

 

Dauguma kondicionierių gali būti naudojami patalpų apšildymui, bet tiktai tuo atveju, jeigu supančios aplinkos oro temperatūra ne aukštesnė negu -15 laipsniai šalčio. Toks kondicionierius šildys gerai rudenį arba vasarą, kai lauke yra šalta, o šildymas išjungtas. Dar žemesnės temperatūros metu kondicionieriaus naudingumo koeficientas krenta, o susidėvėjimas didėja. Tokiu atveju patartina naudotis kitais apšildymo įrenginiais, tačiau yra ir tokių modelių, kurie gali dirbti kai lauke oro temperatūra yra -25 laipsnio šalčio, tokie kondicionieriai yra brangesni už įprastus, bet daug ekonomiškesni elektros suvartojimo atžvilgiu nei radiatoriai.

 

Ar dažnai reikia keisti filtrus?

 

Tai priklauso nuo oro užterštumo Jūsų vietovėje. Viena - tai kai Jūs gyvenate užmiestyje, o visai kita - kai Jūsų langai randasi judrioje miesto centro gatvėje.

 

Apie reikalingą filtrų keitimą nurodo specialus indikatorius. O, jeigu jo nėra, teks orientuotis patiems , tikėtina 3-6 mėnesių filtro gyvenimo trukmė.

 

 

Kaip teisingai apskaičiuoti reikiamą oro kondicionieriaus galingumą?

 

Tam, kad apskaičiuoti kondicionieriaus galingumą reikia įvertinti daug faktorių - patalpų plotą ir paskirtį, langų kiekį ir jų geografinę padėtį, kiek yra elektrinių prietaisų ir kita. Todėl geriausia prieš perkant kondicionierių, iškviesti konsultantą, kuris padės Jums išrinkti kiekvienai patalpai reikalingą kondicionierių (kai kur, taipogi ir mūsų įmonėje, tokios paslaugos teikiamos nemokamai). Paprastai apskaičiuojant imamas - 1 kW galingumas - 10 m².

 Primename, kad paprasčiausias sieninis split - sistemos kondicionierius vėsina ne visas patalpas, o tik tą patalpą kurioje jis įmontuotas.

 

 

Kuri vieta oro kondicionieriaus montavimui yra geriausia?

 

Išeinantis iš kondicionieriaus oras neturėtų sudaryti nuosėdų toje vietoje, kur yra žmonių. Tai sukelia nemalonų skersvėjo jausmą. Kuo arčiau išorinės sienos įmontuotas kondicionierius, tuo lengviau irengti vandens susikaupimo šalinimą. Optimaliausias variantas įrengti kondicionierių taip, kad vėsus oras be jokių kliūčių galėtu sklisti po visą patalpą.

 

Prieš kondicionieriaus pirkimą, patariame iškviesti konsultantą, kuris padės išrinkti vietą kondicionieriaus montavimui, tipą ir galingumą. Mūsų įmonė teikia šią paslaugą nemokamai.

 

 

Ar įmanoma įmontuoti oro kondicionierių savarankiškai?

 

Langinį oro kondicionierių Jus galite įmontuoti savarankiškai, nes jo montavimui pakanka mokėti naudotis pjūklu, kaltu ir stiklo pjovimo peiliu.

 Dar paprasčiau montuojamas mobilus oro kondicionierius.

 

Imtis split - sistemos montavimo darbų savarankiškai nederėtu. Statistikos duomenimis 80% gedimų atsitinka dėl nekokybiškai sumontuoto oro kondicionieriaus.

 Split - sistemos montavimas reikalauja kvalifikuoto montuotojų atlikto darbo, taip pat didelės darbo patirties būtent su klimatiniais įrenginiais, taipogi darbas reikalauja specialių, brangių įrankių. Be to, garantinį aptarnavimą teikia ne įmonė prekiaujanti oro kondicionieriais, o įmonė kuri juos montuoja. Tai dar kartą patvirtiną profesionaliai atlikto montavimo svarbą.

 

Mano pažįstamas dirba įmonėje, kuri susijusi su oro kondicionieriais. Jis pažadėjo savarankiškai sumontuoti man kondicionierių tik už 400Lt. Ar turėsiu teisę į garantinį aptarnavimą?

 

Ne, neturėsite. Garantinį aptarnavimą teikia ne įmonė prekiaujanti oro kondicionieriais, o įmonė kuri montavo. Todėl, kreipdamiesi į nekompetetingą darbuotoją, Jūs automatiškai prarandate teisę į garantinį aptarnavimą. Net jeigu gedimo priežastimi taps gamykloje padarytas defektas, sutaisyti oro kondicionierių nemokamai arba pakeisti jį nauju, tiesiog nepavyks. Be to, jei koks nors mazgas reikalaują remonto, Jūsų bičiulis Jums vargu ar galės padėti.

 

 

Kai praeini pro pastatą, kuriame įmontuotas didelis kondicionierių skaičius, nuo viršaus kažkas laša. Kas tai per skystis, ar jis pavojingas praeivių sveikatai?

 

Nerimauti neverta - tai pats paprasčiausias vanduo, kurį kondicionierius išgauna iš oro. Savo sudėtimi jis panašus į lietaus sudėtį ir yra visiškai nekenksmingas. Bet drenažo montavimas praeiviams ant galvų - yra nemandagus poelgis, kurį profesionali montavimo įmonė neatliktų.

 

 

Koks turėtu būti oro kondicionieriaus triukšmingumas? 25,30,35,45 dB - tai daug ar mažai?

 

Daugiau kaip 0 dB lygis skaitoma, jog tai girdima, nors garsai, turintys mažiau negu 25 dB faktiškai nėra girdimi. Šnabždesio lygis - 25-30 dB, triukšmas biure siekia 35-45 dB, triukšmas gatvėje arba garsiai kalbančio žmogaus turi 50-70 dB lygį. Daugumai buitinių oro kondicionierių vidinio bloko triukšmas siekia 26-30 dB lygį mažu greičiu., 35-38dB – maksimaliu greičiu. Todėl, kreipti dėmesį į triukšmingumą nėra prasmės, tik reikia atkreipti dėmesį montuojant oro kondicionierių tylioje patalpoje ( miegamajame, asmeniniame kabinete ir t.t.).

 

Atkreipkite dėmesį į išorinio bloko triukšmą. Išorinio bloko triukšmas praktiškai negirdimas, tada kai Jūsų langai yra uždaryti, bet šį triukšmą girdės kaimynai, jeigu jų langai bus atidaryti. Nors gerai veikiančio išorinio bloko triukšmingumas neviršija gyvenamosios zonos normų, šis triukšmas gali trukdyti gyventojams naktį.

 

Sakykite, kas yra Sleep Mode ir kokia jo paskirtis?

 

Žmogus mėgsta miegoti ir keltis šilumoje, o miegoti vėsioje patalpoje. Šį norą išpildys Sleep Mode arba ktaip dar vadinamas „miego taimeris“. Jeigu Jums reikia keltis septintą ryte, Jūs įjungiate „taimerį“ pusei septynių ir įjungiate Sleep Mode. Oro kondicionierius palaipsniui mažina temperatūrą dviem laipsniais, palyginus su tuo, kuris buvo nustatytas distancinio valdymo pagalba ir nakties bėgyje palaiko nustatytą temperatūrą. Tuo pačiu, triukšmui sumažinti, vidinio bloko oro kondicionierius veikia mažomis apsukomis. Vėliau, Jūsų nustatytu laiku kondicionierius isijungia ir temperatūra pradeda kilti.

 

 

Koks tinkamiausias laikas oro kondicionieriui įsigyti?

 

Kaip ir daugelis prekių priklausomų nuo metų laikų, geriausias laikas oro kondicionieriui pirkti - atitinkamu metų laiku (tarp sezonų). Šį laiko tarpą specializuotų įmonių personalas nėra smarkiai apkrautas darbais, tai reiškia, kad galės skirti Jums daug dėmesio ir neskubant padėti sukurti jaukų mikroklimatą Jūsų namuose. Prie to paties, atitinkamu metų laiku Jus gausite didžiausias nuolaidas ne tik įrenginiui, bet ir jo montavimui.

Daikin kondicionieriu montavimas prekyba Šilumos siurbliai, Split Multi-Split VRV Montavimas Remontas Pardavimas Projektavimas Priežiūra Profilaktika Akcijos